CES 2017-بخش هفتم

0
406

با درود به شما همراهان گرامی

در ادامه دستاوردهای جدید رونمایی شده در نمایشگاه CES 2017 با ما همراه باشید.

کنترل درب های پارکینگ با Smart_Garage_Hubsmart_garage_hub

شرکت چمبرلین محصولی موسوم به Smart Garage Hub را در نمایشگاه  CES 2017معرفی کرد که امکان کنترل درهای  پارکینگ را از طریق سیری فراهم می‌کند. دستگاهی که وجود این قابلیت را ممکن می‌کند، Smart Garage Hub شرکت Chamberlain‌ است؛ این هاب محصولات MyQ چمبرلین، نظیر بازکننده‌ی در پارکینگ و چراغ‌ها را به اپلیکیشن هوم و سیری متصل می‌کند.

تُستر هوشمند Griffingriffin_toaster

در نمایشگاه CES 2017، گجت‌ها و تجهیزات هوشمند زیادی معرفی شده‌اند، اما کمتر کسی تصور می‌کرد یک تُستر هوشمند با قابلیت اتصال به گوشی موبایل معرفی شود. این دستگاه که با نام Connected Toaster شناخته می‌شود، از اتصال بلوتوث برای ارتباط با گوشی هوشمند استفاده می‌کند و اپلیکیشن متصل به آن، انتخاب انواع برشته شدن نان را در اختیار کاربر می‌گذارد و یک درجه نیز برای تنظیم دستی میزان تُست شدن نان دارد. امکان ذخیره پروفایل و تنظیمات شخصی نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است. اما قابلیت جالب دیگر این تُستر هوشمند، ارسال اعلان روی گوشی کاربر در زمان برشته شدن کامل نان است. این اعلان می‌تواند با دیگر محصول این شرکت یعنی Connected Mirror نیز ارتباط برقرار کند و آن را روی آینه نمایش دهد.

عصای هوشمند Nov’in novin_cane

یکی از شرکت های فرانسوی به نام Nov’in با ارائه عصا دستی هوشمندی نظر اغلب مراجعه کنندگان را به خودش جلب کرد. این عصای هوشمند با توجه به ناتوانی اغلب سالمندان در حرکت مناسب و احتمال سقوط و تغییر حالت، از سنسورهای حرکتی و گردش نماهای مختلف برخوردار بوده و وضعیت قرارگیری آن روی زمین را می سنجد. به علاوه این عصا با اتصال به شبکه های مخابراتی، در صورت مواجهه با خطر سقوط یا حرکت نامتعادل روی سطح زمین، به سرعت سیگنال هشدار ارسال کرده و به اعضای خانواده یا مراقبان سالمند خبر می دهد.

CES 2017-بخش اول
مطلب مرتبط

ارسال یک دیدگاه