CES 2017-بخش سوم

2
657

با درود به شما همراهان ارجمند

در ادامه بررسی دستاوردهای جدید معرفی شده در نمایشگاه CES 2017 و در بخش سوم، با ما همراه باشید

پلتفرم Ignite کمپانی Harmanharman_ignite

شرکت هارمان در نمایشگاه CES 2017‌ از پلتفرم مبتنی بر ابر خود موسوم به Ignite‌ رونمایی کرد که با هدف کنترل تمام دستگاه‌ها و قابلیت‌های بیرون خودرو توسعه داده شده است. طبق اعلام هارمان، «ایگنایت یک پلتفرم end-to-end است که امکان اتصال، مدیریت دستگاه، توانمندسازی اپلیکیشن، آنالیز و قابلیت مدیریت خدمات را فراهم می‌کند.» به موجب این پلتفرم، تولیدکنندگان می‌توانند مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوشمند را به خودروها اضافه کنند؛ قابلیت‌هایی که امکان تعامل خودروها با یکدیگر، تعامل با خانه‌ی هوشمند کاربر و زیرساخت‌های شهری را فراهم می‌کنند.

به‌عنوان مثال، هنگامی با خودروی خود به ورودی پارکینگ خانه نزدیک می‌شوید، سیستم‌های مستقل IoT (اینترنت اشیا) خودرو و خانه‌تان با برقراری ارتباط یکپارچه‌ای، درهای پارکینگ را باز می‌کنند، چراغ‌های خانه را روشن می‌کنند و سیستم امنیتی خودرو را غیرفعال می‌کنند. این پلتفرم همچنین امکان تبادل داده‌های مسافت‌سنجی خودروها با یکدیگر را فراهم می‌کنند و به این ترتیب فرایند مرسوم شدن خودروهای خودران را سرعت می‌بخشند.

پلتفرم خانه هوشمند Vivint_skyvivintsky

ویوینت (Vivint)‌ یکی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های خانه‌ی هوشمند است. این شرکت امروز در نمایشگاه CES 2017 از اسکای (Sky)‌ رونمایی کرد. این دستگاه با استفاده از هوش مصنوعی در صدد است تا در خانه‌های هوشمند تغییر شگرفی ایجاد کند. اسکای در کنار استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین، اطلاعات و داده‌های لوازم خانگی هوشمند را نیز جمع‌آوری می‌کند و با شناسایی عادات رفتاری مالک، برنامه‌‌ی مشخصی برای نحوه‌ی کاری لوازم خانگی می‌ریزد تا علاوه بر رضایت و راحتی بیشتر مالکان، صرفه‌جویی بیشتری در مصرف انرژی انجام شود. این امکانات در اختیار تمامی کاربران سرویس‌های Vivint قرار خواهد گرفت.

آمازون و خرید میلیارد دلاری
مطلب مرتبط

سرویس ویوینت تفاوت‌های زیادی با نمونه‌های متداول فعلی دارد. این سرویس در نظر دارد همه‌ی اعمال را به‌صورت هوشمند انجام دهد و برخلاف پلتفرم‌های حاضر، نیازی به اعمال دستورات توسط مالک نداشته باشد. این پلتفرم هوشمند از انواع مختلفی از سنسور‌های و دستگاه‌ها تشکیل شده است. یکپارچه‌سازی با دستگاه‌های نست و پشتیبانی از آمازون اکو از دیگر قابلیت‌های ویوینت است. قیمت آغازین این پلتفرم ۹۹ دلار است که البته باید بسته به تعداد دستگاه‌های هوشمند نصب‌شده، در سرویس این شرکت به‌صورت ماهیانه عضو شوید و بین ۵۰ تا ۷۰ دلار بپردازید.

اسکای اطلاعات لازم را از سنسور‌های نصب‌شده دریافت می‌کند و بیشتر با عادات شما اعم از ساعات خواب و حضور و عدم حضور در منزل آشنا می‌شود. سپس این دستگاه قادر است مواردی مانند میزان نور، قفل‌ها و دمای منزل را تنظیم کند. البته این قابلیت در سنسور‌های نست نیز وجود دارد، اما اسکای توانایی تعامل با طیف گسترده‌ای از انواع لوازم هوشمند را دارد. اسکای همچنین می‌تواند اعمال خود را توسط تأیید کاربر از طریق اپلیکیشن ویوینت بهبود ببخشد. امکان کنترل فعالیت‌های اسکای از طریق اپلیکیشن خانه‌ی هوشمند ویوینت وجود دارد. پشتیبانی این دستگاه از آمازون اکو نیز امکان کنترل آن را با دستورات صوتی فراهم کرده است.

2 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه