گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

0
139
گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند
گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

در حالی که آمازون زودتر از گوگل توانست به تولید اسپیکرهوشمند دست پیدا کند اما گوگل موفق شد با وجود دیرتر دست به کار شدن، صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند باشد.

این شرکت رقیب سرسختی در این بحث برای آمازون محسوب شده و تاکنون توانسته به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند و خودی نشان دهد. براساس گزارش انتشاری گوگل موفق شد در ماه های اخیر به عنوان برترین شرکت تولیدکننده اسپیکر هوشمند تبدیل شود، دستگاه هایی که از گوگل اسیستنت برخوردار هستند و دستیار هوشمند دیجیتالی شرکت گوگل محسوب می شود.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ گوگل بیش از آمازون اسپیکرهوشمندی به فروش رسانده که نشان از موفقیت کمپانی در توسعه و فروش اسمارت اسپیکرها محسوب می شود. براساس آمار بدست آمده، سهم گوگل در فروش اوایل ۲۰۱۸ نسبت به ماه های قبل در مقایسه با آمازون بیشتر است و پیشرفت بزرگی به شمار می رود. البته باتوجه به آمار انتشاری در سال ۲۰۱۷ آمازون توانست فروش قابل توجهی داشته باشد اما گوگل  با آغاز سال ۲۰۱۸ موفقیت را برای خود تضمین کرده و محصولاتی را عرضه دارد که در نوع خود قابل توجه هستند.

به نظر می رسد در سال جاری گوگل با معرفی نسل جدید اسپیکرهای هوشمند خود بتواند موفقیت فروش را تضمینی کند. از این رو برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند. در سه منطقه امریکای شمالی، چین و کره جنوبی به ترتیب برندهایی چون آمازون، اپل و گوگل بخصوص در منطقه امریکا با فروش ۴.۱ میلیون دستگاهی توانستند فروش بزرگی در مقایسه با رقبای چینی و کره ای خود به ثمر برسانند.

الکسا و گوگل اسیستنت در راه XBOX ONE
مطلب مرتبط

البته پیش بینی می شود اگر گوگل به همین روال پیش رود نباید شکستی را در فروش محصولات آینده آن مشاهده کرد. به هر حال گوگل توانسته در این آمار منتشر شده رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

منبع: Ubergizmo

ارسال یک دیدگاه