گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

0
70
گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند
گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

گوگل صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند

در حالی که آمازون زودتر از گوگل توانست به تولید اسپیکرهوشمند دست پیدا کند اما گوگل موفق شد با وجود دیرتر دست به کار شدن، صدرنشین بازار اسپیکرهای هوشمند باشد.

این شرکت رقیب سرسختی در این بحث برای آمازون محسوب شده و تاکنون توانسته به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند و خودی نشان دهد. براساس گزارش انتشاری گوگل موفق شد در ماه های اخیر به عنوان برترین شرکت تولیدکننده اسپیکر هوشمند تبدیل شود، دستگاه هایی که از گوگل اسیستنت برخوردار هستند و دستیار هوشمند دیجیتالی شرکت گوگل محسوب می شود.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ گوگل بیش از آمازون اسپیکرهوشمندی به فروش رسانده که نشان از موفقیت کمپانی در توسعه و فروش اسمارت اسپیکرها محسوب می شود. براساس آمار بدست آمده، سهم گوگل در فروش اوایل ۲۰۱۸ نسبت به ماه های قبل در مقایسه با آمازون بیشتر است و پیشرفت بزرگی به شمار می رود. البته باتوجه به آمار انتشاری در سال ۲۰۱۷ آمازون توانست فروش قابل توجهی داشته باشد اما گوگل  با آغاز سال ۲۰۱۸ موفقیت را برای خود تضمین کرده و محصولاتی را عرضه دارد که در نوع خود قابل توجه هستند.

به نظر می رسد در سال جاری گوگل با معرفی نسل جدید اسپیکرهای هوشمند خود بتواند موفقیت فروش را تضمینی کند. از این رو برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند. در سه منطقه امریکای شمالی، چین و کره جنوبی به ترتیب برندهایی چون آمازون، اپل و گوگل بخصوص در منطقه امریکا با فروش ۴.۱ میلیون دستگاهی توانستند فروش بزرگی در مقایسه با رقبای چینی و کره ای خود به ثمر برسانند.

کورتانا و الکسا در کنار یکدیگر
مطلب مرتبط

البته پیش بینی می شود اگر گوگل به همین روال پیش رود نباید شکستی را در فروش محصولات آینده آن مشاهده کرد. به هر حال گوگل توانسته در این آمار منتشر شده رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

منبع: Ubergizmo

ارسال یک دیدگاه