کیت هوش مصنوعی گوگل

0
126
کیت هوش مصنوعی گوگل
کیت هوش مصنوعی گوگل

گوگل از کیت هوش مصنوعی خود رونمایی کرد

گوگل از کیت هوش مصنوعی خود که نسخه ی ارتقا یافته ای از نسخه ی قبلی یعنی AIY می باشد که در سال گذشته توسط گوگل طراحی و عرضه شد و کاربران آن توانستند با استفاده از آن مفهوم های مختلفی از هوش مصنوعی را درک کنند را معرفی کرد .

کیت های قدیمی گوگل یعنی کیت های AIY ها که گوگل در سال گذشته از آنها رونمایی کرده بود و پس از آن ، آنها را در بازار عرضه کرد هیچ گونه مشکلی نداشتند و تنها عیبی که داشتند این بود که کاربر مجبور بود برای استفاده از این کیت ها از یک رایانه ی کوچک رزبری پای هم استفاده کند . از این رو بسیاری از کاربرانی که قصد خرید این کیت را داشتند یا به سختی آن را خریداری می کردند چرا که باید در کنار آن یک رایانه نیز خریداری می کردند و یا به طور کل قید آن را می زدند .

از این رو گوگل تصمیم گرفت کیت های جدیدی که نسخه ی ارتقاء یافته ی کیت قدیمی اش می باشند را طراحی و عرضه کند . گوگل در زمینه ی کیت های جدیدش اعلام کرده است که ، این کیت ها به همراه تجهیزاتی شامل یک رایانه‌ی کوچک Raspberry Pi Zero WH ، کابل اتصال USB و یک کارت حافظه‌ی SD عرضه می‌شوند . از این رو دیگر لازم نیست که کاربران نرم افزار را دانلود کنند به همین دلیل سرعت عملیات راه اندازی افزایش پیدا می کند . علاوه بر تمامی اینها به همراه این کیتها و در بسته بندی آنها یک دوربین  Raspberry Pi Camera v2نیز وجود دارد .

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
مطلب مرتبط
کیت هوش مصنوعی گوگل
کیت هوش مصنوعی گوگل

کاربران بلافاصله بعد از خریداری این کیت ها می توانند آنها را راه اندازی کنند و از آنها استفاده کنند چرا که دیگر هیچ نیازی به هیچ گونه سخت افزار و حتی دانلود نرم افزار ندارند چرا که هر قطعه ی سخت افزاری و هر نرم افزاری که مورد نیاز کاربر باشد در بسته بندی این کیت ها قرار داده شده است .

برای کاربرانی که تاکنون هیچ گونه کیتی خریداری نکرده اند و با عملکرد آن آشنایی ندارند به کمک اپلیکیشنی که قرار است برای این کیت ها طراحی شود به راحتی می توانند نحوه ی عملکرد آنها را که در این اپلیکیشن توضیح داده شده است بیاموزند.

کیت هوش مصنوعی گوگل و قیمت آنها

قیمت کیت Voice 50 دلار می باشد و کیت Vision با قیمتی برابر با ۹۰ دلار عرضه خواهد شد . کاربرانی که به کیت های هوش مصنوعی علاقه دارند می توانند این محصولات را تا یازدهم اردیبهشت ماه خریداری کنند .

منبع: engadget

ارسال یک دیدگاه