کورتانا و الکسا در کنار یکدیگر

0
82
کورتانا و الکسا در کنار یکدیگر
کورتانا و الکسا در کنار یکدیگر

کورتانا و الکسا در کنار یکدیگر قابل استفاده میشوند

شرکت مایکروسافت همانند دیگر رقبا خود از دستیار هوشمند دیجیتالی کورتانا برخوردار است. دستیاری که انتظار می رفت موفقیتی را برای شرکت ردموندی رقم بزند اما به نظر می رسد این موفقیت نسبی بود و انتظارات ردموندی ها را برآورده نساخت.

در این بین مایکروسافت تصمیم گرفت برای افزایش محبوبیت دستیار هوشمند خود چاره ای بیاندیشد و در نهایت برنامه ای را مطرح کرد که به عنوان ترکیب الکسا دستیار هوشمند آمازون و کورتانا بود.

این کمپانی در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۸ جزئیات بیشتری درباره ترکیب الکسا و کورتانا بیان کرده است. به گفته مایکروسافت در این برنامه افراد می توانند از طریق الکسا، کورتانا را صدا زده تا از طریق آن برای پرسش های خود پاسخی پیدا کنند. البته انتظار نمی رفت مایکروسافت برای افزایش محبوبیت کورتانا چنین برنامه ای را در نظر گیرد.

در جریان بیلد ۲۰۱۸ مایکروسافت افزود افراد برای استفاده از این قابلیت بایستی دستیار دیجیتالی آمازون الکسا را دردسترس خود داشته باشند تا بتوانند شاهد کاربری ادغام شده کورتانا و الکسا باشند. البته برای دردسترس پیدا کردن الکسا بایستی از اسپیکرهای هوشمند این شرکت بهره گیرید و با تهیه آنها به سهولت خواهید توانست الکسا را دردسترس داشته باشید.

گذشته از آن بوسیله کورتانا ویندوز ۱۰ نیز می توان از الکسا بهره گرفت و این شناسایی و کاربری ادغام شده یک طرفه نیست. مایکروسافت همانطور که گفته شد برای افزایش محبوبیت و موفقیت کورتانا چنین برنامه ای را با آمازون ارائه داده تا هر دو دستیار کاربران بیشتری پیدا کرده و محبوب تر شوند. البته آمازون الکسا را مدت ها قبل ارائه داد و سپس مایکروسافت با ویندوز ۱۰ تصمیم گرفت کورتانایی در نظر گیرد و از رقبا عقب نماند.

هوشمند سازی به سبک خانه اینترنت اشیا ایران
مطلب مرتبط

هر دو دستیار هوشمند دارای ویژگی های قابل قبولی هستند و می تواند عملکرد خوبی در کنار یکدیگر داشته باشند.

منبع: Inquirer

ارسال یک دیدگاه