کمپانی OpenAI هوش مصنوعی را توسعه خواهد داد

0
168
کمپانی OpenAI هوش مصنوعی را توسعه خواهد داد
کمپانی OpenAI هوش مصنوعی را توسعه خواهد داد

کمپانی OpenAI هوش مصنوعی را توسعه خواهد داد

موسسه ی OpenAI توسط ایلان ماسک ، مخترع و کارآفرین آمریکایی تاسیس شده است که هدف اصلی آن در ابتدای کار تخمین زدن میزان تاثیر گذاری تکنولوژی هوش مصنوعی بر بشر و چگونگی کمک این تکنولوژی به بشر بوده است ، اما در حال حاضر براساس گزارشات و اخباری که منتشر شده است هدف و ماموریت این سیستم تغییر داده شده است به گونه ای که موسسه ی OpenAI از این به بعد قصد دارد تمامی هدف و تمرکز خود را برای پیدا کردن راهی برای گسترش سیستم های خودمختار بسیار پیشرفته با نام AGI که بتوانند ذهن انسان را پشت سر بگذارند و عملکردی فرا بشری داشته باشند ، بگذارد و به نوعی کمپانی OpenAI هوش مصنوعی را توسعه خواهد داد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
مطلب مرتبط

از آنجایی که موسس این کمپانی یعنی ایلان ماسک همیشه عقیده داشته است که هوش مصنوعی می تواند منجر به ساخت ربات هایی دیکتاتور شود که بشریت را تحت تاثیر ظلم قرار دهند ، با تغییر هدف و تمرکز موسسه ی OpenAI ، چند وقتی است که از این موسسه فاصله گرفته است . البته ایلان ماسک قبلا هم اشاره کرده بود که بسیاری از دولت ها قصد دارند با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی بر بشریت مسلط شوند .

با این حال موسسه ی OpenAI تمامی تمرکز خود را بر روی طراحی سیستم های AGI قرار داده است تا عصری جدید را در تکنولوژی هوش مصنوعی رقم بزند .

البته لازم است بدانید که موسسه ی OpenAI هنوز هیچ گونه جدول زمان بندی ارائه نداده است که در آن جدول زمان بندی ، زمانی مشخص را برای عرضه ی تکنولوژی سیستم های AGI اعلام کرده باشد البته این موسسه اعلام کرده است که به مرحله ی تجهیزات و نیروی انسانی رسیده است .

البته به نظر می رسد که ایلان ماسک به همین دلیل از تاسیس و سرمایه گذاری چنین موسسه ای ناراحت باشد چرا که از آن فاصله گرفته است .

منبع: next Web

ارسال یک دیدگاه