کاهش مصرف انرژی الکسا با تراشه های DSP جدید

0
69
کاهش مصرف انرژی الکسا با تراشه های DSP جدید
کاهش مصرف انرژی الکسا با تراشه های DSP جدید

کاهش مصرف انرژی الکسا با تراشه های DSP جدید

یکی از معایب دستیار هوشمند دیجیتالی شرکت آمازون افزایش مصرف انرژی دستگاه های مبتنی بر دستیار الکساست. در ابتدا آمازون این دستیار را با اسپیکرهای هوشمند خود ارائه داد و مدت کوتاهی سپس شاهد آن در روی دستگاه های هوشمند دیگری بودیم.

حال که این دستیار محبوبیت گسترده ای پیدا کرده یکی از معایب بزرگ آن افزایش مصرف انرژی دستگاهیست که مبتنی بر این دستیار عمل می کند. دستگاه های مجهز به دستیار هوشمند صوتی الکسا در کنار این دستیار وظایف دیگری هم انجام می دهند و مصرف انرژی بالا موجب می شود تا اسپیکر یا دیگر دستگاه عمر باتری کمی داشته و تجربه کاربری کوتاهی را به وجود آورد.

حال شرکت DSP اعلام کرده با همکاری شرکت آمازون روی تراشه های جدیدی مشغول کار است که مصرف انرژی الکسا را تا سطح بالایی کاهش خواهد داد. این امر می تواند برای طرفداران دستگاه های مجهز به الکسا خبر خوبی باشد.

گفته می شود این چیپ اندازه ای کوچکتر از یک سکه فلزی را داشته و این قابلیت را به الکسا می دهد تا در گجت های هوشمند مصرف انرژی کمی داشته باشد. البته DSP تنها شرکتی نیست با آمازون همکاری دارد و کمپانی آمازون با شرکت های مختلفی برای توسعه تراشه کم مصرف برای بهره وری بیشتر از الکسا همکاری داشته است.

انتشار الکسا برای اپل واچ
مطلب مرتبط

از جمله این شرکت ها باید به اینتل، کوالکام و لاجیک سایروس اشاره کرد. DSP انتظار دارد بزودی تراشه موردبحث مورد استفاده قرار گیرد و گجت های هوشمند و دیگر دستگاه ها به این چیپ مجهز شوند.

البته در حال حاضر تراشه آماده استفاده نیست و DSP در مراحل پایانی توسعه چیپ قرار دارد. پیش بینی می شود در اواخر سال جاری یا سال ۲۰۱۹ تراشه موردبحث مورد استفاده قرار گیرد و شاهد معرفی دستگاه هایی در این زمینه باشیم.

ارسال یک دیدگاه