چیپست های کوالکام برای اینترنت اشیا

0
156
چیپست های کوالکام برای اینترنت اشیا
چیپست های کوالکام برای اینترنت اشیا

جدید ترین چیپست های کوالکام برای اینترنت اشیاء رونمایی شدند

QCS605 و  QCS603n دو تا از جدیدترین چیپست های کوالکام هستند که به تازگی برای اینترنت اشیاء رونمایی شدند ، قرار است از این چیپست ها در محصولاتی مانند دوربین های ۳۶۰ درجه ، جارو ربات ها و نمایشگر های هوشمند استفاده شود .

کمپانی کوالکام به همراه رونمایی از جدید ترین چیپست های خود برای اینترنت اشیاء از پلتفرم هوش بصری خود به نام  Vision Intelligence Platform به همراه موتور پردازش عصبی با نام Neural Processing Engine  نیز رونمایی کرد که این پلفرم و موتور پردازش عصبی کمپانی کوالکام به یادگیری ماشینی روی دستگاه های دیجیتال البته بدون اینکه هیچ گونه نیازی به اتصال به سرور های ریموت باشد ، کمک می کند .

کمپانی کوالکام در مراسم رونمایی از محصولات جدیدش اعلام کرد کیت های توسعه نرم افزاری تازه ای را برای پردازش اطلاعات توسط دوربین ها و همچنین دید کامپیوتری ارائه خواهد داد تا شرکت هایی که این کیت های نرم افزاری را خریداری می کنند به آسانی بتوانند برای محصولاتی که دارند اپلیکیشن بسازند .

معماری که در ساخت هر دو چیپست QCS605 و  QCS603nمورد استفاده قرار گرفته است ، معماری ARM می باشد علاوه بر این ، این چیپست ها دارای پردازنده ی گرافیکی آدرنو ، پردازنده تصویر Spectra و یک پردازنده برداری Hexo می باشند.

موارد کاربرد پلتفرمی که توسط کمپانی کوالکام رونمایی شده است ، شامل : توان تشخیص و دنبال کردن اشیاء ، اجتناب از برخورد با موانع و تشخیص چهره می باشد .

حوزه هایی که چیپست های کمپانی بر روی آنها تمرکز دارند شامل : هوش مصنوعی ، پردازش دوربین و مصرف پایین انرژی می باشد . چرا که این دو چیپست علاوه بر اینکه از موتور های هوش مصنوعی کوالکام بهره می برند امکانی را در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند تا از فریم ورک هایی مانند  Tensorflow، Caffe و Caffe2 به همراه فرمت Open Neural Network Exchange استفاده کنند .

پردازنده سری اسنپدراگون ۷۰۰ کوالکام
مطلب مرتبط

جالب است بدانید که چیپست های کمپانی کوالکام کیفیت تصویر را به شکل فوق العاده ای حفظ می کنند و به کاربران نمایش می دهند  و این ویژگی و امکانات را مدیون Spectra 270 ISP  هستند چرا که از سنسور های دوگانه ۱۶ مگاپیکسلی پشتیبانی می کند . این چیپست ها امکان پخش تصاویر دوگانه ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و ۵.۷K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه یا هر ترکیب دوتایی دیگر را با رزولوشن پایین تر را نیز فراهم می کنند .

از دیگر ویژگی ها و امکانات جدید ترین چیپست های کمپانی کوالکام وای فای دو بانده ۸۰۲.۱۱ac ، بلوتوث ۵.۱ و مجموعه‌ای از تکنولوژی های صوتی کوالکام می باشد .

منبع: engadget

ارسال یک دیدگاه