پلتفرم Thingworx

0
4675

با درود به شما همراهان گرامی

در این مقاله نیز به یکی دیگر از پلتفرم های رایج اینترنت اشیا با نام ThingWorx خواهیم پرداخت و نگاهی خواهیم داشت به توانمندیها و قابلیت های این پلتفرم در حوزه اینترنت اشیا.

این پلتفرم یکی از پلتفرم های تجاری و آماده ای است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به سرعت راه کارهای هوشمند اینترنت اشیا را توسعه و پیاده سازی نمایند. Thingworx شامل کاملترین ابزارهای یکپارچه اینترنت اشیا میباشد و قادر است تا فرایند توسعه و پیاده سازی راه کارهای این حوزه را به ساده ترین روش ها و آماده ترین راه برای تجاری سازی در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد. در وبسایت این شرکت راه کار پیاده سازی اینترنت اشیا در این چند کلمه خلاصه شده است:                                                                                      Connect,Analyze,Create,Experience,Share

در وبسایت این شرکت نیز تعاریف بسیار مناسبی برای پلتفرم اینترنت اشیا آمده است که به نقل از وبسایت این شرکت در زیر خلاصه میشود.

از دید کمپانی تینگ ورکس در تعریف پلتفرم اینترنت اشیا آمده است که برای هرچه سریعتر رشد کردن در بازار اینترنت اشیا و توسعه محصولات و راه کارهای هوشمند، شرکت ها باید یک زیر ساختی داشته باشند. در قلب این زیر ساخت، پلتفرم های اینترنت اشیا جای میگیرند که این پلتفرم ها مجموعه ای از ابزارهای زیر هستند:

پلتفرم سخت افزاری Libelium
مطلب مرتبط

– به کار بردن اپلیکیشنی که دستگاه ها و سخت افزارهای متصل را مانیتور، مدیریت و کنترل نماید.

– جمع آوری از راه دور داده ها از دیوایس های متصل

– یک ارتباط امن و مستقل میان دیوایس ها

– مدیریت دیوایس/حسگرها

– تعامل با سیستم های ثالث

پلتفرم های موجود اینترنت اشیا میبایست میان لایه سخت افزار و اپلیکیشن ها قرار گیرند. یک پلتفرم ایده آل قادر است تا با هر سخت افزاری یکپارچه شده و با هر اپلیکیشنی آمیخته شود و روند پیاده سازی ویژگی ها و کارکردهای اینترنت اشیا را به همین شیوه برای هر دیوایسی فراهم نماید.

در مقاله بعد به توضیحات تخصصی تر در مورد این پلتفرم خواهیم پرداخت.

ارسال یک دیدگاه