پلتفرم IBM Watson

0
3087

با درود به شما همراهان ارجمند

در این مقاله نیز به بررسی یک پلتفرم دیگر در حوزه اینترنت اشیا خواهیم پرداخت که با نام IBM Watson آن را معرفی خواهیم کرد.

با پیشرفت روز افزون حوزه اینترنت اشیا، کمپانی IBM نیز بعنوان یکی از پیشگامان این عرصه نیز فعالیت های رسمی و نوآورانه خود را از سالها قبل آغاز کرده و در چند سال اخیر، پلتفرم خود را نیز توسعه داده و با نام Watson معرفی کرده که مهمترین ویژگی آن، استواری بر بستر IBM Bluemix میباشد. از دیگر ویژگی های مهم این پلتفرم به تعبیر کمپانی IBM میتواند در ۴ ویژگی زیر خلاصه شود :

Analytics, Connect, Information Management, Risk and Security management

– آنالیز: دریافت بینشی از حجم عظیم داده ها میتواند منجر به تصمیمات بهتر برای کسب و کار شود. توسعه دهندگان میتوانند با اتصال API های Watson و ادغام آنها در راه کارهای اینترنت اشیا و ایجاد آنالیز های لحظه ای برای مانیتور کردن و اجرای فرامین، از این پلتفرم استفاده کنند.

– اتصال: به سادگی میتوانید دیوایس هایی در گستره چیپ ها تا اپلیکیشن ها یا راه کارهای صنعتی را به هم متصل نمایید. اجرای توابع مدیریت دیوایس ها، گسترش تا وسعت سرویس های ابری و در نهایت اجرای آنالیز های قوی برای دریافت و مدیریت بهینه داده ها، از دیگر ویژگی های این پلتفرم است.

– مدیریت اطلاعات: در این حوزه نیز میتوان از خدمات ذخیره سازی های ابری کمپانی IBM نیز برای پیاده سازی راه کارهای اینترنت اشیا نیز بهره برد.

– مدیریت امنیت و ریسک: با در اختیار داشتن داشبوردی برای مدیریت هر چه بهتر داده ها، یکی دیگر از مزایای استفاده از این پلتفرم است.

Google Brillo OS for IoT
مطلب مرتبط

ارسال یک دیدگاه