پروژه کینکت مایکروسافت ایده جدید برای آژور

0
116
پروژه کینکت مایکروسافت ایده جدید برای آژور
پروژه کینکت مایکروسافت ایده جدید برای آژور

مایکروسافت برای توسعه آژور،کینکت را نیز به خدمت میگیرد

شرکت مایکروسافت اخیرا کینکت دوربین تشخیص حرکتی کنسول XBOX را از رده خارج کرد زیرا آن را پروژه مناسبی در کنار کنسول بازی نمی دیدید. از این رو پیشتر تصمیم گرفت برای آن که کینکت یک پروژه بی فایده ای نباشد در کنار رایانش ابری خود موسوم به آژور قصد داشته پروژه کینکت را عملی سازد.

مدت هاست که دیگر کینکت مایکروسافت در کنار کنسول بازی ایکس باکس مایکروسافت به فروش نمی رسد و همانطور که گفته شد شرکت ردموندی آن را یک محصول از خارج شده اعلام نمود. همین امر موجب شد تا دیگر شاهد فروش کینکت هایی برای خرید نباشیم و تمامی این دستگاه ها از فروشگاه ها کنار گذاشته شدند زیرا مایکروسافت آن گزینه مناسبی مشاهده نمی کرد.

حال به نظر می رسد کینکت در کنار سرویس رایانش ابری آژور می تواند فواید بیشتری نسبت به ایکس باکس داشته باشد. انتظار نمی رفت مایکروسافت کینکت را به آژور متصل کند و بعید به نظر می رسید دیگر کینکتی را در میان محصولات این شرکت ردموندی شاهد باشیم. اما با ایده ای بزرگ شرکت موردبحث تصمیم جدی گرفت تا این دوربین حرکتی را برای ارائه خدماتی بهتر دردسترس کاربران آژور قرار دهد.

در اکتبر سال گذشته بود مایکروسافت تصمیم می گیرد کینکت را از خانواده XBOX جدا کند. در نهایت طی کنفرانس بیلد ۲۰۱۸ مایکروسافت تصمیم به کاربری متفاوت این دوربین حرکتی می گیرد. تصمیمی که قابل پیش بینی نبود و انتظار نمی رفت آن را در بخش آژور مایکروسافت شاهد باشیم. البته کینکت به تنهایی در این زمینه فعالیت نخواهد داشت بلکه در کنار فناوری دوربین Time-of-Flight مایکروسافت موجب احیا کینکت شده است. البته این بار هدف از احیای دوربین حرکتی برای دنیای بازیها نیست، این بار ردموندی ها هدفی کاملا متفاوت را پیش گرفتند.

Sobro میزی هوشمند و کاربردی
مطلب مرتبط

منبع: tech crunch

 

ارسال یک دیدگاه