هوش مصنوعی و پیشرفت در تشخیص حرکت انسان در پشت دیوار

0
79
هوش مصنوعی و پیشرفت در تشخیص حرکت انسان در پشت دیوار
هوش مصنوعی و پیشرفت در تشخیص حرکت انسان در پشت دیوار

هوش مصنوعی و پیشرفت در تشخیص حرکت انسان در پشت دیوار

محققان دانشگاه MIT که در بیشتر زمینه ها آوازه دارند به تازگی توانستند روشی را ابداع کنند که هوش مصنوعی با سیگنال های وایرلس می تواند حرکت انسان پشت دیوار را تشخیص دهد. این محققان نام سیستم خود را RF-Pose انتخاب کرده که از طریق شبکه های عصبی به دستگاه های دارای قابلیت دریافت فرکانس‌ های رادیویی متصل شده و روشی را برای تشخیص حرکت انسان های پشت دیوار به کار می گیرد.

هوش مصنوعی که محققان دانشگاه MIT توسعه دادند به شکلی بهینه سازی شده که به سادگی حرکات انسان پشت دیوار را تشخیص داده و آن را به نمایش می گذارد. این امر بوسیله فرکانس های رادیویی در ارتباط با سیستم انجام می گیرد. این تیم با تعلیم هوش مصنوعی خود از طریق ویدئوهای مختلف موجب شده تا هوش مصنوعی موردبحث نزدیک ترین حرکت شبیه به محتوا یادگرفته را تشخیص داده و به نمایش درآورد.

دارپا به دنبال گسترش هوش مصنوعی
مطلب مرتبط

محققان معتقدند با این روش در بحث سلامت می توان موجب مراقبت بیشتر از بیماران پارکینسونی یا MS بود. همچنین در صورت وقوع اتفاقی به صورت می توان از این موضوع آگاه شد و آنها را به نزدیک ترین بیمارستان منتقل کرد. این سیستم قابلیت تشخیص ۸۳ درصد بدن افراد را در میان انبوهی از جمعیت داراست. از این رو می توان RF-Pose را در فعالیت های امداد و نجات که به سختی انسان ها را می توان یافت، به کار گرفت.

در آینده پیشرفت های بسیاری را باید در این فناوری شاهد بود که گام بزرگی محسوب می شود و می توان در کاربری های مختلفی به کار گرفت. امروز فناوری پیشرفت بسیار سریعی داشته و همیشه شاهد اخبار مختلفی از آن هستیم. به هر حال پیش بینی می شود در سال های آینده RF-Pose به حیطه اجرا رسیده و بسیاری از کمک آن بهره گیرند.

در ویدیوی زیر این سیستم بطور خلاصه به نمایش درآمده است.

ارسال یک دیدگاه