هوش مصنوعی سونی در اسمارت فون

0
168
هوش مصنوعی سونی در اسمارت فون
هوش مصنوعی سونی در اسمارت فون

سونی به دنبال افزودن هوش مصنوعی به دوربین اسمارت فون های آینده

شرکت سونی برخلاف رقبا دیگری چون ال جی، هوآوی و چندی دیگر تاکنون هوش مصنوعی را در دوربین گوشی های هوشمند خود تعبیه نکرده است و انتظار داشتیم در سال جاری اولین گوشی هوشمند با این ویژگی را از سوی سونی شاهد باشیم. حال گزارش هایی به گوش می رسد که نشان دهنده در راه بودن هوش مصنوعی سونی در اسمارت فون میباشد.

در گذشته وجود دوربین برای تلفن همراه یک قابلیت بزرگ محسوب می شد اما امروز دوربین گوشی های هوشمند تنها به یک سنسور ختم نشده و هر گوشی هوشمند چندین سنسور دوربین را در برمی گیرد. به شکلی که اخیرا هوآوی پی ۲۰ پرو را با سه دوربین اصلی همراه کرده و آن را روانه بازار نمود. به هر حال ژاپنی‌ها تصمیم جدی برای ارتقا دوربین گوشی های هوشمند خود دارند.

ال جی V30S اولین گوشی هوشمند با هوش مصنوعی کره ای ها
مطلب مرتبط

سونی پیشتر پرچمدار نسل جدید خود را به عنوان سری اکسپریا XZ2 رونمایی کرد اما هیچ هوش مصنوعی برای آن فراهم نشد و همانند مدل های پیشین گوشی هوشمند معمولی به شمار می رفت. این طور که پیداست ژاپنی ها قصد دارند AI را به دوربین نسل بعدی گوشی های هوشمند خود بیافزایند و این امر به کمک یک NPU جداگانه صورت می گیرد.

به هر حال می توان انتظارات را نسبت به گوشی های هوشمند آینده سونی افزایش داد. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود هدف سونی برای به کارگیری هوش مصنوعی چیست. پیشتر یکی از مدیران این شرکت در گفتگو با رسانه ها این خبر را اعلام کرده اما دقیقا مشخص نساخته کدام مدل به این ویژگی مجهز خواهد شد و برای کسب جزئیات بیشتر حداقل باید تا یک سال آینده منتظر ماند و نمی توان به شایعات بی اساس اشاره کرد.

منبع: Packet lint

ارسال یک دیدگاه