فیسبوک و خرید یک شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی

0
67
فیسبوک و خرید یک شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی
فیسبوک و خرید یک شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی

فیسبوک و خرید یک شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی

شرکت فیسبوک به نظر می رسد قصد داشته بزودی شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی Bloomsbury AI را که در لندن قرار داشته، خریداری کند. گفته می شود این خرید هزینه ۲۳ تا ۳۰ میلیون دلاری برای فیسبوک به دنبال داشته و احتمالا ارزش سهام این شرکت و استارتاپ انگلیسی را افزایش خواهد داد.

Bloomsbury شرکتی بوده که تیم آن در زمینه پردازش زبان طبیعی براساس هوش مصنوعی عمل می کند و خرید آن توسط فیسبوک می تواند گام مثبتی برای این شرکت باشد تا در تحقیقات پردازش زبان طبیعی و درک بهتر آن کمک شایانی نماید.

البته این شرکت به نوعی استارتاپ بریتانیایی بوده و تاکنون توانسته عملکرد مثبتی از خود نشان دهد و در نهایت فیسبوک را بر آن داشت تا به خرید این استارتاپ بپردازد. البته قصد اصلی فیسبوک برای خرید Bloomsbury راه حل آن برای مقابله با اخبار جعلی و مشکلات محتوای مشابه که در این پلتفرم مشاهده می شود، می باشد.

همچنین هدف کلی این شرکت استفاده برای مقابله با اخبار جعلی از طریق هوش مصنوعی است. این احتمال وجود داشته فیسبوک برای رقابت با گوگل که اخیرا یک استارتاپ AI انگلیسی را تصاحب کرده، این خرید را انجام دهد.

براساس آمار بدست آمده هر پنج روز یک استارتاپ AI در انگلیس از سال ۲۰۱۴ شروع به فعالیت کرده و این نشان از برنامه بزرگ انگلستان در توسعه هوش مصنوعی برای فعالیت مختلف است. فناوری هوش مصنوعی این روزها طرفداران بسیاری داشته و موجب ساده کردن برخی فعالیت ها شده است.

بهترین محصولات خانه هوشمند در سال ۲۰۱۷ – بخش سوم
مطلب مرتبط

حال در این بین فعالیت های شرکت های بزرگ فناوری در این زمینه نمی تواند عجیب باشد و ما روزی چنین انتظاری از این شرکت های شناخته شده داشتیم. به هر حال باید منتظر ماند تا جزئیات دقیق خرید Bloomsbury توسط فیسبوک مشخص شود.

ارسال یک دیدگاه