سیستم اتوماسیون هوشمند-بخش سوم

0
2616

با درود به شما همراهان ارجمند

در ادامه مقاله گذشته به بررسی گام چهارم از ۸ گام انتخاب یک سیستم اتوماسیون هوشمند برای منزل میپردازیم.

گام چهارم: انتخاب مغز سیستم

در این زمان که میدانید چه جیز را میخواهید کنترل کنید و چگونه میخواهید این کار را انجام دهید، یک کنترل کننده مرکزی برای خانه خود انتخاب کنید. کنترل کننده های مرکزی در ۳ دسته موجودند، کنترل کننده های سخت افزاری، نرم افزاری و ترکیبی از نرم افزار و نرم افزار. هر یک از اینها بر اساس فدرت، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان، ویژگی های خاصی دارند.کلید انتخاب درست، کنترلری است که بهترین تعادل را برای خانه شما ایجاد کند.

کنترل کننده های سخت افزاری: اگر سناریوی شما ساده باشد، کنترلر های سخت افزاری میتوانند گزینه مناسبی باشند. این دسته از کنترلر ها بسیار قابل اطمینان میباشند اما اساساً شامل یک CPU هستند که انتخاب های شما برای سناریوهای اتوماسیون را محدود میکنند.

کنترل کننده های نرم افزاری: اگر سناریوهای مورد نیاز شما پیچیده ترند یا میخواهید از تکنولوژی های گوناگون استفاده کنید، بهتر است به دنبال این گزینه بعنوان کنترل کننده مرکزی برای اتوماسیون هوشمند خود باشید. این سیستم ها معمولاً بسیار پرقدرت و انعطاف پذیرند و یا حتی برخی از آنها دارای پلاگین هایی برای ارتباط با انواع دیگر تکنولوژی هستند.

کنترل کننده های ترکیبی: اگر سناریوهای شما بسیار پیچیده هستند و نیاز به یک انعطاف پذیری بسیار بالا دارید میتوانید از این دسته ، انتخاب هایی داشته باشید.این نوع کنترل کننده ها، قدرت و انعطاف پذیری سیستم های نرم افزاری را بهمراه قابلیت اطمینان و سادگی نصب و راه اندازی سیستم های سخت افزاری را در اختیار شما قرار میدهند. حتی این دسته قابلیت تشخیص صدا، تبدیل متن به گفتار را نیز برای کنترل و ارسال فرامین دارند. البته برای داشتن این قابلیت ها، باید هزینه بیشتری کرد.

Google Brillo OS for IoT
مطلب مرتبط

 

 

ارسال یک دیدگاه