تجسم داده (Data Visualization) در اینترنت اشیا

0
194
تجسم داده (Data Visualization) در اینترنت اشیا
تجسم داده (Data Visualization) در اینترنت اشیا

به غیر از پرواز ماشین (شاید به زودی!)، ما قطعا در عصر زندگی می کنیم که در فیلم ها و کارتون ها تماشا می کردیم. اینترنت اشیا (IoT) اینجاست! و به سرعت در حال رشد گویی جوری آن را در زندگی خود پیاده سازی نموده ایم که مدت هاست از آن استفاده میکنیم. IoT در حال حاضر زندگی ما را ساده تر کرده است و روز به روز نیز یک محیط بسیار کارآمد در دنیای تجارت ایجاد میکند.

اینترنت اشیا (IoT) اساسا یک سیستم از ابزارهای اینترنت، ماشین آلات مکانیکی و دیجیتال، اشیاء و غیره است که توانایی جمع آوری و تبادل داده ها را بر روی یک شبکه فراهم می کند. و این بدون داشتن تعامل با انسان ترسناک میشود، درست است؟

تکنولوژی IoT چند سال پیش آغاز شده است و اکنون در رول است. اریکسون پیش بینی می کند که سنسورهای IoT و دستگاه ها به عنوان بزرگترین دسته از دستگاه های متصل در سال ۲۰۱۸ از تلفن های همراه فراتر بروند. همچنین انتظار می رود که این میزان در حدود تقریبی باشد. ۲۸ میلیارد دستگاه همراه در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۱ – که ۴ برابر بیشتر از Gartner برای ۲۰۱۶ پیش بینی شده است. از لحاظ اقتصادی؛ McKinsey تخمین می زند که در سال ۲۰۲۵، تاثیر اقتصادی IoT می تواند به ۳.۹ تریلیون دلار تا ۱۱.۹ تریلیون دلار در سال برسد.

اینترنت اشیا و  Data Visualization (تجسم داده ها) چه چیز مشترکی دارند؟

یکی از چالش های صنعت IoT تحلیل و تفسیر داده ها است. اتصال دستگاه ها و تولید داده ها به تنهایی دستاورد نیست. تمام داده های بزرگ تولید شده از دستگاه های مختلف IoT غیر عملی است تا زمانی که شما نمیتوانید آنها را تجزیه و تحلیل کنید و آنها را به یک زبان ساده تبدیل کنید و یا آن را آسان درک، پردازش و ارائه کنید به زبان بصری. به همین دلیل، تجسم داده یا Data Visualization تبدیل به یک بخش جدایی ناپذیر از IoT می شود.

اینترنت اشیا vs هوش اشیا
مطلب مرتبط

چگونه داده های IoT برای بازاریاب ها معنی دار تر می شوند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، ردیابی و تجزیه و تحلیل این مجموعه داده های مختلف تنها با استفاده از ابزار تجسم داده امکان پذیر است. تجسم داده ها به ما کمک خواهد کرد که تجزیه و تحلیل قوی داشته باشیم. و این توانایی ها می تواند به تصمیم گیری دقیق برای فعالیت های بازاریابی و البته برای استراتژی های تجاری کمک کند.

اکنون برای بازاریابان، استفاده از ابزارهای تجسم داده ای ضروری است که آنها را قادر می سازد داده های IoT را به بینش های عملی تبدیل کنند. این ابزار برای تجسم، فیلتر کردن و جمع آوری میلیون ها داده ساخته شده است و می تواند با هر مدل داده همخوانی داشته باشد. آنها همچنین برای هر کسب و کار خاص مورد نیاز است. تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها برای موارد زیر سودمند است:

  • کسب و کار خود را تحلیل کرده و الگوهای و مسیرهای پنهان در داده های IoT خود را کشف کنید
  • بهبود تصمیم گیری
  • دریافت پیام های درست و مستقیم به مشتریان مناسب
  • مسیریابی برای رشد درآمد

تجسم داده ها کلید بازاریابی در سال ۲۰۱۸ خواهد بود زیرا داده های IoT بیش از سال های گذشته تولید می شود. به همین دلیل است که بازاریابان باید با ایجاد تجسم اطلاعات، بتوانند به سرعت شناسایی کنند و سپس بر آن عمل کنند، و تمرکز خود را بر ساخت داده های IoT بیشتر معنی دار کنند.

منبع: Exastax

ارسال یک دیدگاه