تاریخچه NEST

0
234
تاریخچه NEST
تاریخچه NEST

تاریخچه نست

شرکت نست (Nest) یکی از تولیدکنندگان مطرح اتوماسیون خانگی بوده و نقش عمده ای در این صنعت نوظهور داشته و باید آن را برندی بزرگ شناخت. تولید دستگاه هایی چون دوربین امنیتی، ترموستات برای ایجاد اتوماسیون خانگی و برخی دیگر از دسته تولیدات نست به شمار می رود.

برای مطالعه و شناخت ترموستات هوشمند NEST به مطلب زیر مراجعه نمایید

ترموستات NEST چطور کار میکند؟ بخش اول
مطلب مرتبط

این شرکت در سال ۲۰۱۰ به عنوان استارت آپی فعالیت خود را آغاز کرد اما با گذشت مدت زمانی توانسته نامی بزرگ از خود برجای بگذارد و در صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد. طولی نکشید که این استارت آپ به شرکتی با بیش از ۱۳۰ کارمند تبدیل شد.

مدتی بعد گوگل سال ۲۰۱۴ تصمیم می گیرد نست را خریداری کند، رقم خرید آن ۳.۲ میلیارد دلار اعلام شد تا به عنوان زیرمجموعه شرکت بزرگ فناوری چون گوگل فعالیت کند. البته این خرید توسط آلفابت کمپانی مادر گوگل انجام گرفت تا در کنار دیگر شرکت های زیرمجموعه در بخش اتوماسیون خانگی نقش موثری ایفا کند.

nest protect
nest protect

محصولات مختلفی را می توان در سبد تولیدات نست مشاهده کرد که از جمله باید به ترموستات های هوشمند برای کنترل بی سیم سیستم گرمایشی و سرمایشی خانگی، نست پروتکت برای تشخیص انتشار گاز و دود سمی و برخی دیگر اشاره داشت. هدف این کمپانی آمریکایی ایجاد محصولاتی هوشمند و کارآمد بوده که در گذشته جان افراد زیادی را گرفتند و به نوعی از موارد ایمنی خانگی به شمار می روند.

انتظار می رود در آینده شاهد معرفی دستگاه های هوشمند بیشتری از این برند باشیم که فعالیت های بزرگی در صنعت داشته و توانسته نامی بزرگ برای خود ایجاد کند. با خرید نست توسط آلفابت ساختاری کار استارت آپ تغییرات خاصی پیدا نکرده و شرکت موردبحث سعی داشته به افزایش گستره فعالیت خود بپردازد تا بتواند در مقایسه با رقبا حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

منبع: Wikipedia

ارسال یک دیدگاه