بررسی چند راهی برق Xiaomi

0
390
بررسی چند راهی برق Xiaomi
بررسی چند راهی برق Xiaomi

بررسی چند راهی برق Xiaomi

در این مطلب به بررسی چند راهی برق Xiaomi، محصولی از کمپانی Xiaomi خواهیم پرداخت و آن را بعنوان یک محصول در دسته بندی محصولات هوشمند بررسی خواهیم کرد. این مطلب توسط تیم خانه اینترنت اشیا ایران تهیه و نگارش شده است و تجربه این مجموعه به رشته تحریر درآمده است.

کمپانی Xiaomi و استارتاپ ها

پیش از هر چیز مطلب را با بررسی این کمپانی آغاز خواهیم کرد. در ابتدا از بازگو کردن پیشینه این شرکت می گذریم و به این نقطه میرسیم که در حال حاضر این کمپانی بسیاری از محصولات خود را که با برند Xiaomi روانه بازار میشود توسط خود این کمپانی تولید نمیکند.

از مدت ها پیش مدیران این شرکت شروع به خرید و مشارکت با استارتاپ های حوزه فناوری و هوشمند سازی نموده اند و بر اساس پارامترهای این کمپانی به تولید محصولات هوشمند در استارتاپ های خود پرداخته است. این روند باعث شده تا هم استارتاپ ها از بازار مناسبی که توسط Xiaomi ایجاد میشود استفاده نمایند و هم این کمپانی، محصولات خود را در وسعت بسیار زیادی و با تنوع بسیار قابل ملاحظه ای روانه بازار میکند.

اما میپردازیم به بررسی چند راهی برق ارائه شده با برند Xiaomi

طراحی شش راهی برق Xiaomi
طراحی شش راهی برق Xiaomi

طراحی زیبا و هنرمندانه شش راهی برق USB دار شیائومی با اندازه فشرده و مناسب، استفاده همزمان چند دیوایس را به آسانی فراهم می کند. این چند راهی دارای ۳ پورت USB است که از شارژ سریع ۲A پشتیبانی می کند. می توانید به طور همزمان موبایل، تبلت، دوربین دیجیتال و یا دیوایس های دیگر خود را شارژ کنید. خروجی پورت USB ۵V – ۲А و در مجموع ۳ پورت ۱۵W است.

چرا هوش مصنوعی موقعیت بزرگی را فراهم می آورد؟
مطلب مرتبط

یکی از ویژگی های مثبت شش راهی برق USB دار شیائومی قفل کودک و یا همان صفحات محافظی است که بر روی هر حفره پریز به صورت مجزا وجود دارد. برای رفع این صفحات لازم است دو شاخه را با قدرت در پریز وارد کنید. بنابراین علاوه بر این که نیازی به انجام عمل اضافه برای استفاده از پریز نیست، می توانید با خاطری آسوده بدون آن که نگران کودک خود باشید، از چند راهی استفاده کنید.

به کارگیری برنز باکیفیت در ساختار شش راهی برق
به کارگیری برنز باکیفیت در ساختار شش راهی برق

به کارگیری برنز باکیفیت در ساختار شش راهی برق USB دار شیائومی ریسک اتصال کوتاه و شوک الکتریکی را کاهش داده است. همچنین مواد استفاده شده نسبت به حرارت مقاوم بوده و دوام چندراهی را تضمین کرده، از خطر سوختن جلوگیری می کند.

چراغ کوچک سفید رنگ به زیبایی و ظرافت روی کلید روشن خاموش تعبیه شده است. ابعاد این دیوایس ۱۸۵٫۵×۸۸٫۳×۲۷ میلیمتر می باشد و سطح زیرین دیوایس به پایه های کوچک ضدلغزش مجهز است و به خوبی و با اطمینان بر روی هر سطحی قرار می گیرد.

پس از حدود ۲ هفته استفاده از این محصول، تجربه کاری بسیار خوبی از کار با یک محصول هوشمند در خانه هوشمند بدست آمده است. پس از اتصال برق چند راهی به برق شهری با زدن دکمه پاور، این محصول وارد  Learning Mode میشود و پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به SSID و Password روتر خود میتوانید آن را جستجو نمایید.

در همین نقطه به مشکلاتی بر خواهید خورد مانند عدم یافتن محصول که این امر ناشی از آن است که برای برقراری ارتباط میان موبایل شما و محصول مورد بحث، از اتصال Bluetooth استفاده میشود که این امر تجربه کاربری را تا حد زیادی پایین می آورد یعنی نیاز است تا موبایل شما در فاصله کمی از چند راهی برق قرار داشته باشد تا جستجو تکمیل شود.

کاربردهای BMS
مطلب مرتبط

یکی دیگر از موراد قابل تامل اینکه این محصول با وجود بر چسب هوشمندی که بر آن خورده است تنها در شبکه محلی یکسان با گوشی شما قابلیت کاربرد و استفاده دارد و هنگامی که گوشی و چند راهی در یک شبکه محلی نباشند بلا استفاده خواهد بود.

در مرحله بعد پس از اتصال به آن لازم است تا با هر بار بستن و باز کردن مجدد نرم افزار موبایل Mi Home که نرم افزار اصلی خانه هوشمند این کمپانی میباشد ، این ارتباط مجدد چک شود و هیچ گونه پایداری در آن وجود ندارد. در بسیاری از مواقع هنگام اتصال محصول به روتر ، جستجو و یافتن محصول امکان پذیر نیست و لازم است تا از لیست روترهای وای وای خود به Hotspot داخلی دستگاه متصل شوید و سپس مجدد به روتر بازگردید.

کیفیت ساخت شش راهی برق Xiaomi
کیفیت ساخت شش راهی برق Xiaomi

کیفیت طراحی و ساخت این محصول از پلاستیک ABS  میباشد که کاملاً با طراحی های Xiaomi هم خوانی دارد و از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است.

در پایان لازم به ذکر است که این محصول در واقع چند راهی برق مکانیزه و کنترل از راه دور است و امکاناتی که برای خانه هوشمند متصور میشویم که اصلی ترین آن ارتباط از هر نقطه دنیا میباشد در این محصول کمپانی دیده نشده است.

با وجود قیمت بالای آن ( حدود ۷۰.۰۰۰ تومان قابل سفارش از Xiaomishop.ir) ، انتظار امکاناتی برای ارتباط خارج از شبکه محلی در محصولات هوشمند تصور میشود اما در محصول مورد بررسی جای آن خالی است.

منبع: وبسایت Xiaomi

ارسال یک دیدگاه