نسخه نهایی پلتفرم Google Android Things

0
134
Google Android Things
Google Android Things

نسخه نهایی پلتفرم اینترنت اشیا گوگل

شرکت گوگل پیشتر پلتفرم اینترنت اشیاء خود را به نام Android Things معرفی کرد. پلتفرمی که به سازندگان محصولات دیجیتالی اجازه می دهد تا به تولید دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء بپردازند.

به تازگی شرکت گوگول در نزدیکی برگزاری کنفرانس Google I/O 2018 تصمیم گرفت تا این پلتفرم را از فاز بتا خارج کرده و به شکل نسخه نهایی منتشر نماید. در حالی که نسخه نهایی Android Things تاکنون منتشر نشده بود اما برخی کمپانی ها مبتنی بر همین پلتفرم دستگاه های اینترنت اشیاء را تولید کردند. پیشتر گوگل وعده داد که می خواهد با همکاری برندهایی چون ال جی، لنوو، JBL و سونی نمایشگر هوشمند مبتنی بر Android Things را معرفی کند.

به نظر می رسد گوگل برنامه های بزرگی با این پلتفرم داشته و عصر جدیدی را برای شرکت موردبحث رقم خواهد زد. به کمک این پلتفرم گوگل توسعه دهندگان از کیت های توسعه نرم افزاری بهره خواهند برد تا بتوانند دستگاه های مبتنی اینترنت اشیاء تولید کنند. این شرکت قصد داشته در همکاری با تولیدکنندگان مختلف و ارائه کیت توسعه به آنها شرایط را جهت تولید دیوایس های اینترنت اشیاء فراهم آورد. پیش بینی می شود با پلتفرم مورد اشاره در آینده شاهد دیوایس های مختلف IOT  باشیم که از Android Things بهره می برند.

گوگل قصد داشته سیستم عامل های مختلفی در بیشتر زمینه توسعه دهد و در اختیار مخاطبان و شرکت ها بگذارد. به گفته این شرکت تا سه سال بسته های امنیتی و رفع اشکالی برای پلتفرم جدید منتشر خواهد شد تا دارندگان شاهد نقصی در پلتفرم نباشند.

اجزای اصلی اینترنت اشیا
مطلب مرتبط

گوگل خبر از پشتیبانی ماژول های سخت افزاری ویژه اینترنت اشیاء داده که باید به پردازنده SDA624 کوالکام، MT8516 مدیاتک و چندی دیگر اشاره کرد. برای کسب جزئیات بیشتر می توانید به وب سایت گوگل مراجعه کنید.

منبع: tech crunch

ارسال یک دیدگاه