الکسا و گوگل اسیستنت در راه XBOX ONE

0
59
الکسا و گوگل اسیستنت در راه XBOX ONE
الکسا و گوگل اسیستنت در راه XBOX ONE

الکسا و گوگل اسیستنت در راه XBOX ONE

شرکت آمازون نخستین کمپانی بوده که دستیار هوشمند دیجیتالی خود الکسا را به کار گرفت. به دنبال آن شرکت های دیگری چون گوگل، مایکروسافت، اپل و چندی دیگر تصمیم گرفتند دستیار هوشمند دیجیتالی خاص خود را داشته باشند.

براساس گزارش ها شرکت گوگل و آمازون قصد دارند دستیار هوشمند دیجیتالی خود را به کنسول بازی XBOX ONE مایکروسافت بیاورند. در حقیقت شرکت مایکروسافت می خواهد این دستیارهای هوشمند را در کنار کورتانا به کنسول نسل هشتمی خود بیافزاید.

از این رو افراد می توانند تجربه انجام بازی در کنار دستیار هوشمند دیجیتالی را خواهند داشت. با این حساب باید دو دستیار هوشمند برتر دیجیتالی قرار است به کنسول XBOX ONE افزوده شود و از طریق آن بازیکنان می توانند تجربه کاربری خوبی داشته باشند.

پس از آن که کینکت دیگر در کنار XBOX مشاهده نشد، مایکروسافت هیچ برنامه ای برای کنترل صوتی کنسول خود نداشت. حال با این برنامه می توان شاهد تجربه کاربری بهتری بود.

مایکروسافت در بروزرسان بعدی خود می خواهد بخش Digital Assistants را به قسمت Kinect & Devices داشبورد کنسول XBOX ONE بیافزاید تا گیمرها دسترسی ساده و آسانی داشته باشند و بتوانند به راحتی کنترل صوتی تجربه کنند.

البته برای اتصال کاربران می بایست از طریق برنامه مخصوص ایکس باکس اتصالی برقرار نمایند. پیشتر مایکروسافت تصمیم گرفت با حذف کینکت این دوربین را از رده خارج کند. از آنجایی که کارآیی کینکت در سطح قابل توجهی نبود، تمایل را برای استفاده از آن کم کرد.

مایکروسافت تاکنون قابلیت خاصی را برای کورتانا در کنسول XBOX ONE در نظر نگرفت و به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

اسپیکر هوشمند مایکروسافت
مطلب مرتبط

منبع: windows central

ارسال یک دیدگاه