افزایش سه برابری پشتیبانی دستگاه ها توسط گوگل اسیستنت

0
129
افزایش سه برابری پشتیبانی دستگاه ها توسط گوگل اسیستنت
افزایش سه برابری پشتیبانی دستگاه ها توسط گوگل اسیستنت

افزایش سه برابری پشتیبانی دستگاه ها توسط گوگل اسیستنت

شرکت گوگل قصد داشته موجب افزایش طرفداران دستیار هوشمند صوتی خود شود. دستیاری که گوگل اسیستنت شناخته شده و هر روز دستگاه های بیشتری به پشتیبانی این دستیار می پردازند.

دستگاه هایی که عمدتا خود هوشمند هستند و با پشتیبانی از گوگل اسیستنت می توانند عملکرد هوشمندانه تری داشته باشند. رقابت برای سیستم های هوشمند خانگی هر روز بیشتر شده و گوگل نیز در این راه قدم های بزرگی برداشته است. هنگامی که مصرف کننده ای در این اکوسیستم سرمایه گذاری می کند قصد داشته نتایج بزرگی را بدست آورد و در سطح یک گوشی هوشمند به هوش مصنوعی اکتفا نمی کند.

رقیب اصلی گوگل اسیستنت الکسا آمازون می باشد. آمازون از آنجایی که یک خرده فروش مطرح بین المللی محسوب شده توانسته حجم بالایی از اسپیکرهای هوشمند اکو را به فروش برساند که از دستیار هوشمند الکسا پشتیبانی می کنند.

در ماه ژانویه بیش از ۱۵۰۰ دستگاه هوشمند خانگی پشتیبانی خود از گوگل اسیستنت را آغاز کردند حال گوگل اعلام کرد این تعداد به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است. برای مقایسه باید بیان داشت الکسا از ۴۰۰۰ دستگاه هوشمند پشتیبانی می کند.

دیگر رقیب اپل بوده که اگرچه حال تعداد دستگاه های پشتیبانی کنند ۱۹۵ بوده اما با اسپیکر هوشمند جدید آن می تواند به رقم بالایی دست یابد. براساس نظر سنجی PricewaterhouseCoopers، از هر ۱۰ نفر خریدار اسپیکر هوشمند خانگی ۹ نفر تحت تاثیر عملکرد آن قرار گرفتند. ۸۵ درصد بیان داشتند که تحت تاثیر عملکرد هوش مصنوعی دستگاه خود قرار گرفتند.

راضی نبودن خالق سیری از روند تکامل این دستیار هوشمند
مطلب مرتبط

در ماه دسامبر شرکت گوگل یوتیوب را از محصولات اکوشو و فایر تی وی آمازون حذف کرد. گوگل این حرکت را از این رو انجام داده که محصولات شرکت متعلق به خود Nest توسط آمازون به فروش نمی رسد.

به نظر می رسد شرکت های بزرگی چون گوگل و آمازون به تلافی عملکرد یکدیگر می پردازند تا از موفقیت دیگری جلوگیری کنند.

منبع: IoT tech news

ارسال یک دیدگاه